Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Єгиптом
Опубліковано 17 грудня 2020 року о 13:26

Співпраця України та Єгипту в культурно-гуманітарній сфері має особливе значення, оскільки сотні тисяч українців щорічно відвідують курортні міста на Червоному морі та архітектурно-історичні пам’ятки, виявляють інтерес до багатовікової історії, культури, побуту і традицій Єгипту, а українські ВНЗ, завдяки високій якості освітніх послуг, щорічно приваблюють сотні абітурієнтів з Єгипту.

У 2019 році Єгипет відвідали близько 1,5 млн. туристів з України. У липні 2020 року Україна стала першою іноземною країною, яка відновила туристичні поїздки до Єгипту.

Серед найпомітніших культурних подій останніх років – проведення наприкінці вересня 2017 року у містах Шарм ель-Шейх і Каїр, у контексті відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Єгиптом, концертів камерного симфонічного оркестру «Київ-Класик» під керівництвом Народного артиста України, Посла української культури, диригента Національної опери України, Артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка.

У листопаді 2017 року Посольство презентувало видання першої збірки творів видатної української письменниці і поетеси Лесі Українки арабською мовою (переклали О. Хоміцька та С. Мунді).

У листопаді 2018 року розголосу набула підготована Посольством документально-художня виставка «Голодомор», у межах якої українські дипломати виступили із доповідями стосовно історичних, юридичних та гуманітарних аспектів цієї трагедії українського народу, було продемонстровано документальний фільм та презентовано перекладену арабською мовою брошуру про Голодомор 1932-1933 років, яку уклав відомий єгипетський критик і історик літератури д-р Самір Мунді.

За фінансової та організаційної участі Міжнародного конгресу захисту прав і свобод громадян «Щит» і туристичної фірми “Join Up” в листопаді та грудні 2018 року у курортних містах Шарм ель-Шейх і Хургада було організовано безкоштовний відпочинок та реабілітацію двох груп (понад 30 дітей) українських дітей-переселенців зі східних областей України та дітей, чиї батьки загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої держави.

На 39-му Каїрському міжнародному кінофестивалі, який проходив 21-30 листопада 2017 року, було представлено художній фільм «Стрімголов» української режисерки Марії Степанської.

Під час 40-го Каїрського міжнародного кінофестивалю, який проходив з 20 по 29 листопада 2018 року, кінофільм «Донбас» Сергія Лозниці було удостоєно Срібної піраміди – спеціальної відзнаки за кращу режисуру.

13 квітня 2019 року за сприяння Міністерства культури та Міністерства туризму АРЄ в Каїрі проходив 5-й Міжнародний фестиваль кулінарного мистецтва «Cuisine», у якому вперше взяв участь відомий шеф-кухар Юрій Ковриженко, переможець міжнародних кулінарних заходів, «посол української кухні у світі».

26 та 28 жовтня 2019 року в місті Луксор відбулась міжнародна постановка опери Дж. Верді «Аїда» під диригуванням Оксани Линів, за участі 150 музикантів Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Національної заслуженої академічної капели України «Думка».

З 22 січня по 04 лютого 2020 року вперше було організовано роботу офіційного національного стенду України на Міжнародному книжковому ярмарку у Каїрі. Кількість відвідувачів заходу склала 3 млн. 800 тис., у тому числі видавці, письменники, перекладачі з понад 60 країн світу. На українському стенді було розміщено репрезентативну книжкову та поліграфічну продукцію (6 українських видавництв і матеріали Українського інституту книги та «Книжкового арсеналу»), іміджеві видання про Україну англійською та арабською мовою. Протягом роботи ярмарку на українському стенді працювали представники двох українських видавництв.

28 серпня 2020 року на цвинтарі Монастиря Св. Георгія у Каїрі було встановлено пам’ятний хрест та меморіальну табличку на вшанування адмірала Андрія Покровського (1862-1944) – міністра морських справ уряду Скоропадського, адмірала, головного командувача портів Чорного і Азовського морів, який стояв біля витоків Державного Флоту. У церемонії взяв участь Блаженніший Папа і Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ, який відслужив урочисту літургію, представники української та грецької громад Єгипту, запрошені єгипетські громадяни.

Українсько-єгипетська співпраця у сфері освіти та науки є важливою складовою взаємовигідних відносин у культурно-гуманітарній сфері. В Україні навчається понад 3 тис. єгипетських студентів.

У Каїрському університеті щороку проходять стажування групи українських студентів, які вивчають арабську мову, підвищують кваліфікацію викладачі арабської мови з Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського національного лінгвістичного університету.

У жовтні 2020 у Хелуанському університеті успішно відбувся захист докторської дисертації єгипетської дослідниці Г. М. Халіль «Заохочення в'їзного туризму з українського ринку».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux