Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Єгиптом
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 13:26

Співпраця України та Єгипту в культурно-гуманітарній та освітній сферах має особливе значення, оскільки сотні тисяч українців щорічно відвідують курортні міста на Червоному морі та архітектурно-історичні пам’ятки, виявляють інтерес до багатовікової історії, культури, побуту і традицій Єгипту, а українські ВНЗ, завдяки високій якості освітніх послуг та їхній відносно невисокій вартості у порівнянні з іншими європейським країнами, щорічно приваблюють сотні студентів-єгиптян.

Найпомітнішими культурними подіями останнього часу стало проведення наприкінці вересня 2017 року у містах Шарм ель-Шейх і Каїр, у контексті відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Єгиптом, концертів камерного симфонічного оркестру «Київ-Класик» під керівництвом Народного артиста України, Посла української культури, диригента Національної опери України, Артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка, а також вихід у світ в листопаді 2017 року першої збірки творів видатної української письменниці і поетеси Лесі Українки, перекладеної на арабську мову. У презентації цього видання взяли участь представники єгипетського Міністерства культури, Великої каїрської бібліотеки, телевізійних каналів, друкованих та електронних засобів масової інформації, закладів культури та вищих навчальних закладів, перекладачі збірки арабською мовою.

Вшановуючи пам’ять жертв однієї з найжахливіших трагедій сучасності, працівники Посольства та родини українців восени 2018 року долучились до міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!», ознайомились з підготовленою Посольством на основі матеріалів Українського інституту національної пам’яті фотоекспозицією «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу». Журналісти провідних єгипетських ЗМІ, представники наукової та творчої інтелігенції, студенти місцевих ВНЗ в грудні 2018 року взяли участь у прес-конференції та відвідали документально-художню виставку щодо Голодомору, в рамках якої працівники Посольства виступили із доповідями стосовно історичних, юридичних та гуманітарних аспектів цієї трагедії українського народу, було продемонстровано документальний фільм та зроблено презентацію перекладеної арабською мовою брошури про Голодомор.

За фінансової та організаційної участі Міжнародного конгресу захисту прав і свобод громадян «Щит» і туристичної фірми “Join Up” в листопаді та грудні 2018 року у курортних містах Шарм ель-Шейх і Хургада було організовано безкоштовний відпочинок та реабілітацію двох груп (понад 30 дітей) українських дітей-переселенців зі східних областей України та дітей, чиї батьки загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет нашої держави.

Встановивши контакти з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин, яке разом з МЗС і закордонними дипломатичними установами України реалізує науково-просвітницький проект, присвячений століттю української дипломатичної служби і дипломатичної присутності України в світі, Посольство встановило ймовірне місце поховання першого повного адмірала Українського державного флоту, головного керівника портів Чорного і Азовського морів, морського міністра в українському уряді в 1918-1919 роках А.Г.Покровського (помер в Каїрі в 1944 році) та продовжує з’ясовувати, де був похований керівник київського карного розшуку в 1917-1918 роках М.О.Красовський (помер в Каїрі в 1938 році).   

На 39-му Каїрському міжнародному кінофестивалі (CIFF), який проходив 21-30 листопада 2017 року, поряд із 175 кінофільмами з 53 країн світу було представлено художній фільм «Стрімголов» українського режисера Марії Степанської. У рамках програми 40-го Каїрського міжнародного кінофестивалю, який проходив з 20 по 29 листопада 2018 року, відбувся показ двох повнометражних художніх фільмів виробництва українських кіномитців у співпраці з колегами з інших країн - кінострічки Сергія Лозниці «Донбас» (2018, Україна, Німеччина, Франція, Нідерланди, Румунія) та художнього фільму «Жінка на війні» (2018, Франція, Ісландія, Україна) ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона. Кінофільм «Донбас» рішенням журі Фестивалю було удостоєно Срібної піраміди – спеціальної відзнаки за кращу режисуру.

13 квітня 2019 року за сприяння Міністерства культури та Міністерства туризму АРЄ в Каїрі проходив 5-й Міжнародний фестиваль кулінарного мистецтва «Cuisine», у якому вперше взяв участь відомий шеф-кухар Юрій Ковриженко, переможець міжнародних кулінарних заходів, «посол української кухні у світі», телеведучий, разом з двома помічниками.

24, 26 та 28 жовтня 2019 року в місті Луксор має відбутися непересічна культурна подія – міжнародна постановка опери Дж. Верді «Аїда» під диригуванням Оксани Линів (головний диригент Опери та філармонійного оркестру міста Ґрац, Австрія) за участі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Національної заслуженої академічної капели України «Думка». В місті Хургада восени 2019 року планується проведення Тижня української культури.

Українсько-єгипетська співпраця у сфері освіти є важливою складовою взаємовигідних відносин у культурно-гуманітарній сфері.

В червні 2015 року в Каїрі відбулась міжнародна виставка «Україна запрошує на навчання», на якій представники 14 українських вищих навчальних закладів з Києва, Харкова, Полтави, Одеси, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці представили освітні послуги для іноземних студентів та ознайомили випускників єгипетських шкіл з умовами вступу і навчання в Україні.

Наприкінці березня 2017 року в Посольстві відбулась презентація Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»).

20-21 липня 2017 року в Каїрі проходила міжнародна виставка «Вища освіта в Єгипті», у якій взяли участь представники трьох ВНЗ з Дніпра - Національної металургійної академії України, Університету митної справи та фінансів та Медичного інституту традиційної та нетрадиційної медицини.

За ініціативою Академії наук вищої школи України, Українсько-американського університету Конкордія та Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова на початку лютого та наприкінці жовтня 2018 року в місті Хургада відбулись українсько-єгипетські  конференції «Світові проблеми вищої освіти в ХХІ сторіччі» та «Доброчесність і якість у вищій освіті», в рамках яких було проведено презентацій щодо можливостей здобуття вищої освіти в Україні.

За даними Українського Державного Центру Міжнародної освіти, на початок 2019 року в Україні навчалося 3412 єгипетських студентів.

В Каїрському університеті щороку навчаються групи українських студентів, які вивчають арабську мову, підвищують кваліфікацію викладачі арабської мови з Інституту філології Київського національного університету ім.Т.Шевченка та Київського національного лінгвістичного університету.

Продовжуючи докладати зусиль задля згуртування громадян України, які проживають в столичному регіоні, за ініціативою активу української громади та за сприяння Посольства проводяться заходи з відзначення Дня Незалежності України, Дня Соборності України, Дня Гідності і Свободи, Дня народження Тараса Шевченка, святкування Міжнародного жіночого дня і Нового року. Українки та члени їхніх сімей беруть участь у міжнародних флешмобах «УкраїнаЄдина», щорічних покладаннях наприкінці лютого  квітів до бронзового барельєфа Лесі Українці, встановленого в Александрійській бібліотеці, радіодиктантах національної єдності, міжнародних різдвяних благодійних ярмарках.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux