Політичні відносини між Україною та Єгиптом
Опубліковано 08 квітня 2020 року о 13:18

Політичні відносини між Україною та Арабською Республікою Єгипет

 

Визнання України: 3 січня 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 25 січня 1992 р.

Дипломатичні установи: 1 вересня 1993 р. в Каїрі було відкрито Посольство України в Єгипті. Посольство Єгипту в Україні відкрито у 1993 р.

Політичні контакти

На рівні глав держав: грудень 1992 р. -  візит до Єгипту Президента України Л.М.Кравчука; квітень 2008 р. - візит до Єгипту Президента України В.А.Ющенка.

15 лютого 2019 р. зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Єгипту А.Аль Сісі у рамках Мюнхенської безпекової конференції.

25 вересня 2019 р. зустріч Президента України В.О.Зеленського з Президентом Єгипту А.Аль Сісі у рамках участі у 74-й сесії ГА ООН.

Візити Прем’єр-міністрів: в АРЄ - березень 1997 р., листопад 2010 р.

Візити та контакти на рівні МЗС: грудень 2002 р. – візит до Єгипту А.М.Зленка; грудень 2005 р.  – візит до Єгипту Б.І.Тарасюка; 6-7 грудня 2010 р. – візит до України МЗС Єгипту А.А.Гейта.

29-30 квітня 2018 р. - офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до АРЄ на запрошення Міністра закордонних справ АРЄ Самеха Шукрі, а також на виконання домовленості, досягнутої під час телефонної розмови Президентів двох держав 12 квітня 2018 р.

На виконання Протоколу про консультації між МЗС України та АРЄ запроваджено механізм двосторонніх консультацій на рівні заступників міністрів. 18 квітня 2016 р. у Києві відбувся 8-й раунд двосторонніх політконсультацій під співголовуванням заступників МЗС України та АРЄ.

11 квітня 2018 р. в Каїрі відбулись політико–безпекові консультації під співголовуванням Директора Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС України та Директора Департаменту Східної та Південної Європи МЗС АРЄ.

Візити на урядовому рівні протягом останніх років: 5-7 серпня 2015 р. -  візит до Єгипту Міністра аграрної політики та продовольства України О.Павленка.

19-20 серпня 2015 р. – візит до Єгипту делегації Мінекономрозвитку України на чолі із заступником Міністра - Торговим представником України Н.Микольською.

23-26 липня 2017 р. – відвідання Каїру делегації на чолі з Державним секретарем Мінекономрозвитку України О.Ю. Перевезенцевим.

23-28 квітня 2018 року – візит в Україну Міністра у справах компаній державного сектору АРЄ Халєда Бадаві для ознайомлення з промисловими можливостями Консорціуму українських підприємств на чолі з українською національною зовнішньоекономічною корпорацією «Важмашімпекс».

31 жовтня – 2 листопада 2018 року – проведення у Києві 7-го засідання Міжурядової Спільної Комісії (МСК) з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та АРЄ.

3-5 листопада 2019 р. – візит до Єгипту делегації на чолі із заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - Торговим представником України Т.А.Качкою.

Міжпарламентське співробітництво: У травні 2018 р. в єгипетському парламенті створено групу дружби з міжпарламентських зв’язків з Україною.

На новий рівень міжпарламентська співпраця вийшла після візиту членів єгипетської групи дружби до України, який відбувся 18-21 грудня 2018 р.

Група дружби у Верховній Раді України 19-го скликання з АРЄ знаходиться на етапі формування.

У рамках Організації Об’єднаних Націй наші країни активно взаємодіють з широкого кола питань. В України та Єгипту немає принципових розбіжностей у ставленні до актуальних питань міжнародного та регіонального порядку денного. Натомість, існує прагнення сприяти їх вирішенню мирним шляхом, на засадах міжнародного права.

Вживаються заходи для започаткування двосторонніх контактів на регіональному рівні. На регулярній основі відбуваються зустрічі Посла з губернаторами провінцій Південний Синай, а також найбільших єгипетських міст Каїр та Александрія, під час яких обговорюються питання розвитку співробітництва з окремими областями України у сферах торгівлі, туризму, морського транспорту, охорони здоров'я, захисту довкілля тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux