Консульський облік
Опубліковано 10 жовтня 2021 року о 12:20

Відповідно до постанови КМУ від 29 січня 2020 р. № 85 затверджено новий порядок ведення обліку громадян, які проживають за межами України.

Консульський облік полягає в реєстрації у закордонній дипломатичній установі (ЗДУ) громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ) відповідної відмітки (за бажанням заявника).

Одночасне перебування особи на консульському обліку у більш ніж одній закордонній дипломатичній установі України не допускається.


Прийняття на консульський облік здійснюється у випадках:

1. Постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. Тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах;

3. Зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. Зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. Усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

Тимчасовий облік:

Тимчасовий консульський облік — реєстрація інформації про місце перебування за межами України громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.

Постійний облік:

Постійний консульський облік — реєстрація інформації про місце проживання за межами України громадян України, які постійно проживають за кордоном (оформили в установленому законодавством порядку документи для виїзду за кордон на постійне проживання або документи для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово).

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений. Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.

Ви можете:

- Подати комлект документів відповідно до переліку особисто під час консульського прийому в Посольстві;

- Надіслати комлект документів відповідно до переліку поштою;

- Подати комлект документів відповідно до переліку під час виїзного консульського обслуговування.

Оплата консульського збору:

Консульський збір стягується відповідно до затверджених тарифів (тарифи консульського збору). Строк розгляду заяв становить не більш, як десять робочих днів з дня отримання необхідних документів.

За термінове оформлення постійного/тимчасового обліку консульський збір стягується у подвійному розмірі, паспорт повертається в день звернення, що можливо лише під час особистого подання документів.

1) Заява особи, яка досягла 16-річного віку та облікова картка

У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників–заява

2) одна фотокартка розміром 10 х 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон — білий);

3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки особистих даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

4) копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

5) копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);

6) копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;

7) оригінал документа про сплату консульського збору;


УВАГА! Консульство приймає в роботу лише повний комплект документів. Якщо у вас не вистачає відповідних оригіналів або копій, ми, на жаль, не можемо задовольнити ваше клопотання. Будь ласка, перевіряйте комплект документів заздалегідь.

У разі зміни ваших персональних даних, що були внесені до вашої облікової картки (наприклад: зміна імені, прізвища або зміна місця проживання у Єгипті в межах консульського округу, просимо повідомити Посольство про факт настання даних змін наступним чином:

-Заповнити заяву встановленого зразка;

-Докласти копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

-Докласти копію актуальної довідки з місця проживання у Єгипті, у разі зміни адреси проживання;

-Надіслати вище вказані документи на електронну адресу [email protected]. В темі листа просимо зазначити: «Внесення змін до картки консульського обліку».

Громадяни України, які планують повернутись на постійне місце проживання в Україну (повернутись на територію України - для осіб, які перебувають на тимчасовому обліку), переїхати для подальшого проживання/працевлаштування до консульського округу іншого Посольства/генерального консульства України за кордоном, зобов’язані знятися з консульського (тимчасового або постійного) обліку у відповідному Посольстві/генконсульстві.

Для зняття з консульського обліку необхідно подати до Посольства такі документи:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

2. Заповнену власноруч заяву.

Консульський збір за зняття з консульського обліку не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux