Застереження та рекомендації подорожуючим в Єгипет (жовтень 2024)
Опубліковано 06 жовтня 2024 року о 11:00

Загальна інформація про Єгипет

Офіційна назва країни: Арабська Республіка Єгипет

Столиця: Каїр

Населення: 109 млн

Площа: 1.01 млн км²

Різниця в часі: -

Офіційна мова: арабська

Релігія: іслам (90%), християнство (10%)

Грошова одиниця: єгипетський фунт

Телефонний код: +20

Телефон поліції: 122

Телефон туристичної поліції: 126

Телефон швидкої допомоги: 123

Туристична гаряча лінія: 19654


Режим в'їзду та міграційні вимоги

Візовий для пред’явників паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Безвізовий для пред’явників дипломатичного або службового паспорта. Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Паспорт має бути дійсним як мінімум 6 місяців до приїзду в Єгипет та мати як мінімум одну вільну сторінку.

Перетин кордону громадянами України з біометричним та не біометричним паспортом можливий;

Перетин кордону громадянами України, строк дії закордонних паспортів яких було продовжено, а також дітьми, громадянами України, інформація про яких внесена в закордонний паспорт одного з батьків можливий. Перед поїздкою в Єгипет рекомендуємо уточнити у авіаперевізника чи буде Вас допущено на рейс з такими документами, так як переважна більшість авіаліній вимагає у подорожуючих наявність власного та дійсного проїзного документа, а не продовженого.

Візу можливо отримати шляхом:

- оформлення одноразової туристичної візи по прибуттю в Єгипет в пунктах перетину кордону, строком дії до 30 днів. В аеропорту м. Шарм ель-Шейх безкоштовно оформлюється дозвіл на в’їзд та перебування з туристичною метою, т.з. Sinai only, що дозволяє знаходитись виключно на території провінції Південний Синай строком до 14 днів.

- оформлення е-візи на сайті: https://www.visa2egypt.gov.eg.

- оформлення візи в Посольстві Єгипту в Україні за адресою: м. Київ, вул. Обсерваторна, буд. 19, +38-044-272-1327, +38-044-486-6530, [email protected], [email protected].

Для продовження перебування в Єгипті, іноземцю необхідно відвідати Офіс міграційної служби Єгипту https://egypt.mfa.gov.ua/korisna-informaciya/perelik-ofisiv-migracijnoyi-sluzhbi-yegiptu

З 02 червня 2024 року іноземці які проживають в Єгипті мають оновити свій статус та отримати резидентську ІД картку, детально https://egypt.mfa.gov.ua/news/shchodo-onovlennya-rezidentskih-id-kart-v-yegipti

Подорожуючі які мають намір залишити Єгипет після закінчення строку дії їх візи, мусять сплатити штраф в аеропорту. В таких випадках рекомендовано прибути в аеропорт заздалегідь та мати достатньо коштів готівкою в місцевій валюті для оплати штрафу.


При вильоті з Єгипту варто врахувати таке:

Біометричний паспорт:

  • Строк перебування в шенгенській зоні має бути не більше 90 днів в межах 180 днів та/або
  • Наявність в паспорті дійсної довгострокової шенгенської візи та/або
  • Дійсний дозвіл на проживання в країні ЄС у вигляді резидентської картки.

Не біометричний паспорт:

  • Наявність в паспорті дійсної довгострокової шенгенської візи та/або
  • Дійсний дозвіл на проживання в країні ЄС у вигляді резидентської картки.

Автоматично продовжений дозвіл на проживання, цифрові додатки («PESEL» або «Diia.pl» тощо), не визнаються авіаперевізниками та єгипетськими міграційними службами як дозвіл на проживання та є причиною відмови у посадці на літак до країни Шенгенської зони при вильоті з Єгипту.


Митні правила

Заборонено ввозити:

- наркотичні речовини та зброю;

- медичні препарати, які містять наркотичний склад;

- фальшиву валюту;

- фото-/відеопродукцію порнографічного, сексуального та насильницького характеру;

- іноземну валюту готівкою в еквіваленті більше 10 тисяч доларів США.

- спеціальну аудіо-, фото-, відеоапаратура, засоби супутникового зв’язку та безпілотні літальні апарати (дрони), які можуть бути вилучені для додаткового огляду та оформлення компетентними органами Єгипту відповідного дозволу на їх ввезення на територію країни або для подальшої конфіскації.


Заборонено вивозити:

- корали, мушлі, а також вироби з морської фауни;

- антикварні речі та старовинні витвори мистецтва, давність яких становить понад 100 років;

- місцеву валюту на суму більше ніж 5 тисяч єгипетських фунтів;

- медичні препарати не для власного споживання та медичні препарати, що призначені для використання виключно на території Єгипту (https://egypt.mfa.gov.ua/korisna-informaciya/medicine);

- іноземну валюту готівкою в еквіваленті більше 10 тисяч доларів США.



Безпекова ситуація (станом на червень 2024 року)

Через загрозу терористичних атак в країні, громадянам України слід утримуватись від усіх подорожей до областей, де ситуація в сфері безпеки надзвичайно ускладнена, зокрема:

- Губернаторство Північний Синай, включаючи дорогу Таба – Суец;

- Райони пустелі, близькі до лівійського кордону;

- Райони пустелі, близькі до суданського кордону;


Громадянам України варто утримуватись від усіх подорожей до:

- північної частини Губернаторства Південного Синаю, північніше дороги Ст.Катрін – Нувейба (рекомендовано користуватись прибережними дорогами);

- Губернаторства Ісмаілія на схід від Суєцького каналу;

- території на захід від Долини Нілу та Дельти Нілу, за винятком мм. Луксор, Кена, Асуан, Абу-Сімбел та Долини царів, губернаторства Фаюм, прибережних територій між Дельтою Нілу та Марса-Матрух, дороги Марса-Матрух – Сіва, м.Сіва, Губернаторства Гіза на північний схід від оазису Бахарія, дороги Гіза –Фарафра, оазису Бахарія, Фарафра, Білої пустелі та Чорної пустелі.


Під час перебування в інших областях Єгипту, включаючи туристичні зони,  громадянам України слід проявляти значну обережність. Єгипетський уряд докладає зусиль для забезпечення відповідного рівня безпеки в основних туристичних зонах, особливо в містах Шарм ель-Шейх та Хургада, а також в районах численних храмів та археологічних пам’яток, розташованих в Каїрі, Луксорі, Асуані та Абу-Сімбелі.

Факт того, що останнім часом цілями атак терористів стають не лише військові, але й цивільні об’єкти, свідчить про необхідність іноземцям, які планують відвідати країну, виявляти підвищену пильність та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, що можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування.



Медичне забезпечення

Наполегливо рекомендується мати дійсний страховий поліс при здійсненні подорожі до Єгипту який може покрити передбачувані та непередбачувані медичні витрати.

Слід зауважити, що відповідно до стандартних умов страхових договорів, страховий випадок не наступає, якщо застрахована особа вживала алкоголь та наркотичні засоби. Крім того, перед підписанням страхового договору рекомендуємо ознайомитись з його положеннями щодо хронічних хвороб, різного роду алергій та конкретизації медичних закладів у яких має бути проходити страхове лікування.

В Арабській Республіці Єгипет функціонує мережа державних та приватних медичних закладів. У приватних лікарнях послуги, як правило, коштують в 2 – 3 рази дорожче, ніж в державних, проте їх якість вища, а медперсонал у таких закладах непогано розмовляє англійською мовою.

Водночас, система медичного забезпечення в Єгипті здебільшого не відповідає встановленим світовим стандартам. Особливо слід відзначити нестачу закладів невідкладної та інтенсивної терапії. У курортних містах Шарм ель-Шейх та Хургада медичні заклади в цілому відповідають загальноприйнятим світовим стандартам. У разі звернення туристів до цих закладів їм може бути надана кваліфікована медична допомога, як правило за рахунок страхового полісу; у випадку його відсутності оплата має бути здійснена за власний рахунок, зазвичай в готівковій формі.

Посольством не покривається оплата медичних та лікарняних рахунків громадян України.



Епідеміологічна ситуація

Задовільна. Рекомендовано вживати бутильовану воду та утриматись від вживання продуктів із значним вмістом спецій, що можуть використовуватись для приховування низької якості їжі. Крім того, рекомендуємо брати з собою персональний набір необхідних медикаментів, оскільки якість певних видів медикаментів в Єгипті є низькою. Також рекомендуємо ввозити ліки разом з приписом лікаря та чеками про їх оплату, оскільки під час перетину кордону працівники митної служби можуть запитати мету ввезення. Обов’язкова вакцинація/щеплення від певних захворювань до в’їзду в Єгипет не вимагається за винятком прибуття в Єгипет з країн зі спалахом жовтої лихоманки.



Побутові рекомендації

Арабська Республіка Єгипет є мусульманською країною (90% населення сповідують іслам сунітського толку), в якій домінують шаріатські норми та цінності. У цьому зв’язку рекомендуємо дотримуватися поведінки, яка б не суперечила традиціям та звичаям єгипетського народу та не була б образливою для мусульманського населення країни, особливо під час Рамадану https://egypt.mfa.gov.ua/korisna-informaciya/ramadan-v-yegipti-rekomendaciyi

В Арабській Республіці Єгипет суворо заборонено здійснювати фото- та відеозйомку державних установ та урядових закладів, військових об’єктів та мостів, аеропортів, прикордонних зон, морських портів, інших об’єктів, які мають стратегічне значення, а також осіб, що одягнуті у військову, поліцейську, прикордонну, митну та ін. форму. Не рекомендується фотографувати місця надмірного скупчення людей. У випадку виявлення представниками правоохоронних або компетентних органів країни перебування фактів фотографування заборонених об’єктів, особа може бути затримана поліцією на декілька днів до з’ясування обставин. Також заборонено неліцензоване ведення фото- відеозйомки із використанням безпілотних літальних апаратів.

Варто носити стриманий одяг, особливо якщо відвідуєте сільську місцевість, знаходитесь поруч з мечетями, ринками. Те, що може бути прийнятним у туристичних курортних зонах, може бути неприйнятним в інших районах.

Ви повинні завжди мати при собі дійсне посвідчення особи з фотографією.

Порушення правопорядку, вживання алкоголю в публічних місцях та в будь-якому місці, крім ліцензованого ресторану чи бару, заборонено і може призвести до арешту.

Зберігання, вживання або обіг наркотиків є серйозним правопорушенням і може призвести до тривалого ув’язнення (25 років), довічного ув’язнення або смертної кари.

Відкриті висловлення та публікації в соціальних мережах різко негативних думок про Єгипет або політичні коментарі, в тому числі щодо президента чи сил безпеки, можуть призвести до проблем з правоохоронними органами з подальшим затриманням/арештом.


Посольство України в Єгипті

Адреса: 50, Road 83, Old Maadi, Cairo

Номер телефону: (+202) 23786871, 23786872 (консульський відділ)

Гаряча лінія: +201000039648 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Не для консультацій)

Електронна пошта: [email protected] (загальна), [email protected] (консульські питання)

Веб-сайт: https://egypt.mfa.gov.ua/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux