Посол України в Єгипті повідомив «Аль-Шорук»: Єгипет став першим споживачем української кукурудзи, третім – пшениці, українські туристи в минулому році зайняли лідируюче місце з відвідання Єгипту
Опубліковано 30 березня 2012 року о 16:55

Через 3 місяці після приїзду, Посол України Євген Кириленко почав бачити значну схожість між «Революцією 25 січня» в Єгипті та «Помаранчевою революцією» в Україні, пояснивши при цьому, що 2 країни довгий час страждали від диктатури та відчували страх.

В інтерв’ю газеті «Аль-Шорук» Посол заявив, що «Помаранчева революція» в Україні мала свої позитивні результати, адже люди зрозуміли, що їх життя залежить від них самих і вони перестали відчувати страх. «Якщо розмірковувати логічно, я бачу, що події, які відбулися в Єгипті, дали зрозуміти людям, що їх майбутнє залежить від них самих і іншого варіанту немає».

Посол додав, що не можна змінити свідомість людей за 1 день, що це – довгий процес і він займе багато часу. Є.Кириленко також підкреслив, що його відповідь на ситуацію, коли деякі говорять, що у них вкрали революцію і з цієї причини не повністю задоволені та вимагають передачі влади цивільним  - це нелегкий процес і необхідно, щоб люди об’єдналися і слідували шляхом парламентських виборів. Посол бачить, що єгипетська революція була успішною та розпочала демократичні процеси.

Говорячи про побоювання європейців щодо панування ісламістів в Єгипті, Кириленко підтвердив, що він розмовляв з багатьма людьми і до сих пір ніхто не висловив побоювання з приводу приходу до влади ісламістів. Також Посол додав, що те, що зараз відбувається у вашій країні – нормальне явище, тоді як за часів Мубарака діяльність «Братів-мусульман» придушувалася. Посол також додав, що, як відомо, в Йорданії «Брати-мусульмани» користуються всіма політичними правами на свою діяльність. І тут також не може бути проблеми.

Про це все Кириленко розказав у розмові після свого короткого візиту в Амман, який відбувся у час візиту Міністра закордонних справ України К.Грищенка до Йорданії, у ході якого Міністр провів зустрічі з Королем, Міністром оборони, зовнішніх справ та міжнародного співробітництва. Із задоволенням Посол повідомив про свою присутність на регіональній нараді – першій нараді українських послів у країнах Близького Сходу та Північної Африки. Також Посол сказав, що ця нарада була досить плідною у всіх сферах, у ході якої зібралися Посли та обмінялися поглядами щодо регіонального співробітництва в умовах нової обстановки. Арабська весна дуже вплинула на економічні відносини, в результаті чого помітним є зниження економічного співробітництва.

Також Кириленко вказав на різну ситуацію щодо здійснення офіційних візитів між Україною та Єгиптом, відмітивши, що з боку України до Каїру відбулися візити Президента, Прем’єр-міністра, Глави парламенту та Міністра закордонних справ. Водночас, лише один раз Міністр закордонних справ АРЄ відвідав Київ.

Кириленко також розказав, що події «Арабської весни» стали причиною призупинення процесу співробітництва на законодавчому рівні, роз’яснивши, що є декілька підписаних договорів між двома країнами, ратифікованих Україною, але не ратифікованих єгипетською стороною. З цього приводу Посол запланував провести зустріч зі спікером аль-Кататні у спробі пришвидшити ратифікацію договорів, серед яких Договір про морські перевезення, про співробітництво щодо мирного використання космосу та про відміну візового режиму для власників дипломатичних та службових паспортів. Посол також повідомив про затримку із підписанням низки договорів про співробітництво у сфері космосу, економіки та торгівлі, а також про передачу засуджених осіб.

Посол повідомив про свою зустріч з Міністром юстиції, у ході якої обговорив питання договорів,  що потрібно підписати. Міністр пообіцяв, що буде сприяти цьому процесу, якщо залишиться на своїй посаді.

Україна очікує на президентські вибори в Єгипті , після чого буде проведена Спільна Міжурядова комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Засідання комісії, можливо, пройде у цьому році в Києві. Попередній раз комісія була проведена у  листопаді 2010 р. Міністр планування та міжнародного співробітництва АРЄ Ф.Абу аль-Нага зазначила, що чергове засідання зможе пройти у вересні-листопаді. Посол також запропонував, що очолить українську частину комісії Міністр сільського господарства України, адже Єгипет – основний імпортер сільськогосподарської продукції. Посол додав, що Єгипет в минулому році зайняв перше місце споживача української кукурудзи, та третє місце споживача української пшениці. Водночас, знизився експорт українського заліза в Єгипет з причин зниження будівництва в Єгипті після революції.

Посол відмітив, що загальний обсяг українського експорту до Єгипту склав 1,5 млрд. дол. США від загального обсягу на весь Близький Схід – 7 млрд. дол.. США.

Кириленко також повідомив про припинення переговорного процесу, про що журналісти публікували 3 роки тому, щодо обміну єгипетського газу на українське зерно, додавши, що єгипетський експорт в Україну змінився, при цьому роз’яснив, що фрукти займали одну з частин українського експорту. Що стосується теперішнього часу – на даний момент фармацевтична продукція є основною.

В сфері туризму Кириленко з’ясував, що його країна була одна з лідерів щодо кількості туристів в Єгипті, навіть після революції. Також Посол додав, що Міністр планування та міжнародного співробітництва Ф.Абу аль-Нага подякувала його за це. Посол підкреслив, що кількість українських туристів в минулому році наблизилася до цифри 900 тис. Посол також додав, що проблема українських туристів в Єгипті – відсутність прямого авіа сполучення з Каїром, яке було відмінено у 2009 р. Українсці змушені користуватися чартерними рейсами до міст Хургада та Шарм ель-Шейх. Наявність прямого авіасполучення – важливий фактор зміцнення двосторонніх відносин на всіх рівнях.

З оновленням сучасних технологій здійснюється будівництво елетро- та атомних станцій. З цього приводу Посол на досвіді Чорнобильської трагедії рекомендував бути обережним з цим питанням, додавши, що краще шукати нові джерела електроенергії, наприклад, енергію вітру чи сонця. Кириленко сказав, що лише Бог знає, скільки людей померло, постраждало чи отримало проблеми зі здоров’ям.  Швидше за все, буде краще не зосереджувати увагу на атомних електростанціях, а шукати альтернативні джерела. «Необхідно остерігатися, якщо у вас не було такого досвіду, і краще не починати». Посол додав, що в цій трагедії постраждала не лише його країна, а й Японія, після подій на Фукусімі.

Посол також додав, що його колега, Посол України в Марокко працює над зміцненням співробітництва між двома країнами у сфері сонячної електроенергії. Також Посол додав, що  можливості у цій сфері  є також між Україною та Єгиптом.

Посол також повідомив про потребу своєї країни у відновленні програм з надання місць для вивчення українцями арабської мови, додавши, що потребу в арабістах відчувають також і дипломати. Він гадає, що це покращить двосторонні відносини.

Також Посол повідомив, що при Київському національному університеті функціонує  Єгипетський культурний центр, але його діяльність є не досить активна.

 

 

"Аль-Шорук", Євген Кириленко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux