Посол України в Арабській Республіці Єгипет: «Вибори - це найкращий шанс для розбудови нового Єгипту»
Опубліковано 26 грудня 2011 року о 16:33

Посол України в Арабській Республіці Єгипет Євген Кириленко привітав вибори, які наразі проходять в Єгипті, додавши, що єгипетський народ має найкращий шанс для голосування в чесних та справедливих виборах, чим дає можливість новому керівництву країни розбудувати новий Єгипет.

Посол висловив співчуття з приводу жертв заворушень, які відбувалися на майдані Тахрір та зазначив, що народ має право висловлювати свою думку у ході мирних демонстрацій, проводячи паралелі з досвідом «Помаранчевої революції» в Україні.

Під час зустрічі, яка відбулася через 1 місяць після його призначення, Посол заявив, що розширює співробітництво між українськими та єгипетськими бізнесменами, які викликають довіру щодо перспективного співробітництва між двома країнами, а також вказав, що існує багато сфер для співробітництва між українськими та єгипетськими бізнесменами, а для зміцнення відносин існує можливість збільшення інвестицій.

Стосовно проведення зустрічей з представниками політичних партій Єгипту Посол повідомив, що поки що він не зустрівся з представниками угруповання «Брати- мусульмани». Водночас, він має намір провести найближчим часом зустріч з представниками салафітського руху, з метою більш глобального ознайомлення з їх політичною програмою.

Посол також відмітив, що його країна прагне до встановлення відмінних відносин з Єгиптом для зміцнення двостороннього співробітництва в усіх сферах та висловив надію, що після парламентських та президентських виборів в Єгипті відносини ще більше зміцняться. Посол відмітив, що теперішні відносини між двома країнами «гарні, але не відмінні». Посол повідомив, що теперішні відносини не мають бажаного рівня, оскільки Каїр бачив в останні роки візити українських високопосадовців на чолі з Президентом та Прем'єр-міністром України, у ході яких були підписані численні спільні угоди, найголовніша серед яких Договір про співробітництво в космічній сфері, підписаний у 2008 р. під час візиту Президента. Також існує спільне співробітництво у нафтогазовій сфері між «НАК Нафтогаз України» та Міністерством нафти АРЄ відповідно до договору про пошук нафтових га газових родовищ у Західній пустелі.

Посол також додав про існування інших спільних угод та гарних відносин у всіх сферах, у т.ч. у військово-технічній, науковій, культурній та спортивній, додавши, що його країна намагається надати кращі наукові програми для єгипетської молоді. Посол повідомив, що країни можуть обмінятися досвідом, особливо що стосується схожості революцій «Помаранчевої революції» та «Революції 25 січня».

Також під час зустрічі розмова зайшла про наявність корупції в Україні, не зважаючи на те, що пройшло 7 років після «Помаранчевої революції». Посол додав «ми все ще воюємо з корупцією у нашій країні, і 7 років для цього ще не достатньо».

Стосовно ситуації в Сирії Посол відмітив позитивну роль, яку виконує Ліга арабських держав з метою припинення насилля в Єирії.

Також обговорювалася позиція його країни щодо визнання Палестини. Посол висловив надію, що палестинці у найближчий час проведуть вибори, відповідно до укладених домовленостей між «Фатх» та «ХАМАЄ» у Каїрі.

 

Інформаційне агенство "МЕНА", Євген Кириленко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux