22 січня 2012 р. Україна відзначає важливе свято – День Соборності та Свободи.
Для України ідея соборності сягає глибини віків. Ще давньоруські князі пріоритетом внутрішньої політики Київської Русі вважали збирання та об’єднання руських земель. Так сталося, що у XI-XVI століттях землі сучасної України були розділені між Литовським та Польським князівством. Усередині XVII століття, у результаті Визвольної війни під керівництвом гетьмана Богдана Хмельницького, Україна ненадовго відновила свою державність. На жаль, у XVIII – на початку ХХ століття українські землі знову виявилися розділеними між сусідніми країнами – Польщею, Росією, Румунією та Австро-Угорською імперією.
Важливою історичною подією для нашої держави стало проголошення у 1917 році Української Народної Республіки, а за рік потому – Західноукраїнської Народної Республіки.
22 січня 1919 р. у Києві був підписаний Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
На жаль, у ті роки народ України не зміг реалізувати свій історичний шанс–процесу уніфікації завадили складні внутрішньо- та зовнішньополітичні умови.
Складні часи роз’єднаності України залишилися в минулому. Унітарність України закріплена Конституцією, а її територіальна цілісність є ключовим фактором її суверенності.
Наприкінці ХХ століття Україна приєдналася до світового співтовариства та завоювала широку міжнародну підтримку та визнання.
Україна, відзначаючи День Соборності та Свободи, віддає шану творцям Акту Злуки, а також мільйонам українців, які поклали своє життя у боротьбі за незалежність своєї країни, її єдність та державність.