СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ МІНСЬКИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ
Опубліковано 11 травня 2015 року о 13:26

Схвалення Верховною Радою України у березні цього року Постанови про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, стало свідченням відданості України Мінським домовленостям від вересня 2014 року і лютого цього року, а також логіці мирного процесу.

Це рішення парламенту України відкрило шлях для проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей вільних та справедливих виборів. Вони мають відбутися відповідно до законодавства України, з обов’язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів та за спостереження з боку Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ. Проведення виборів з дотриманням цих загальновизнаних вимог та відповідною позитивною оцінкою з боку БДІПЛ ОБСЄ є основоположною ідеєю Мінських домовленостей, невід’ємною складовою стабілізації ситуації на Донбасі.

Саме через організацію на Донбасі невизнаного світовою спільнотою, а також Російською Федерацією, виборчого фарсу 2 листопада 2014 року, було фактично зірвано Мінські домовленості від 5 та 19 вересня 2014 року, що поставило під загрозу розвиток мирного процесу. Натомість, схвалені Верховною Радою України зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" зводять нанівець будь-які спроби підтримуваних Росією ватажків легітимізувати створені після 2 листопада 2014 року незаконні утворення на Донбасі.

16 квітня цього року Україна приєдналася до низки заяв ЄС, в яких висловлюється незмінна підтримка суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України та наголошується на відповідальності РФ в дотриманні Мінських домовленостей. Зокрема, Україна приєдналася до рішення Ради ЄС 2015/432 від 13 березня 2015 р., яким було продовжено до 15 вересня ц.р. термін дії обмежувальних заходів ЄС проти фізичних осіб, причетних до діяльності, спрямованої на порушення територіальної цілісності України. ЄС також закликав РФ поважати свої міжнародні зобов’язання в рамках Мінських домовленостей і звільнити Н.Савченко, О.Сенцова та інших незаконно затриманих українських громадян. Окрім цього, ЄС висловив стурбованість порушенням режиму припинення вогню в останні дні, особливо навколо Донецького аеропорту та смт.Широкине, у тому числі шляхом використання важкої зброї. Також ЄС занепокоєний тим, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ досі не отримала інформації, необхідної для верифікації відведення важкого озброєння.

Терористи, яких підтримує Кремль, не відводять важкої техніки, намагаються ускладнити доступ міжнародним спостерігачам до контрольованих ними територій у зоні АТО. Крім того, Росія нарощує військову присутність на Донбасі. Дебальцеве і Широкине - промовисті приклади цього. З 15 лютого (з моменту набуття чинності режиму припинення вогню) зафіксовано 2555 обстрілів і атак, значна їх кількість підтвердили звіти Спостережної і моніторингової місії ОБСЄ та Спільного центру з координації. 23 квітня Росія направила на Донбас 25-й так званий «гуманітарний конвой» з 122 автомобілів, який, без погодження та контролю з боку представників української влади, незаконно пересік державний кордон України.

Зі свого боку, Україна невідступно слідує духу та букві домовленостей, досягнутих у Мінську у вересні 2014 року та лютому 2015 року, з метою повернення на український Донбас миру та стабільності.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux