Результати зустрічі керівників чотирьох держав у Мінську
Опубліковано 16 лютого 2015 року о 10:01

11-12 лютого в Мінську відбулися переговори у «нормандському форматі» за участі Президента України Петра Порошенка, Канцлера Німеччини Ангели Меркель, Президента Франції Франсуа Олланда та Президента Росії Володимира Путіна.

В цей же час у Мінську проходили консультації тристоронньої контактної групи.  яка підписала підсумковий документ – Комплекс заходів з імплементації Мінських домовленостей.

Головний результатат зустрічі - в ніч з 14 на 15 лютого о 00:00 встановлено безумовне припинення вогню.

Припинення вогню має супроводжуватися відведенням важкої артилерії калібром більше 100 мм на відстань від Мінської лінії для незаконних збройних угрупувань і фактичної лінії перебування для Збройних сил України на 25 км. Загальна буферна зона складе таким чином 50 км. При цьому буферна зона для реактивних систем залпового вогню буде складати 70 км, для РСЗВ типу «Смерч», «Торнадо» та «Ураган» — 140 км.

Також підписані домовленості передбачають звільнення всіх заручників протягом 19 днів. Для відведення важкої артилерії встановлено термін у 14 днів, після цього протягом п’яти днів мають бути звільнені заручники. Було порушено питання про звільнення Надії Савченко.

Президент України повідомив, що є чітке зобов’язання про виведення найближчим часом всіх іноземних військ з території України.

Після завершення політичного врегулювання має бути запроваджено спільний захист українського кордону за участі представників ОБСЄ. На другому етапі до кінця року українські прикордонники мають в повному обсязі відновити контроль над українським кордоном.

Президент Порошенко наголосив, що, незважаючи на жорстке наполягання, на статус автономії українська сторона не погодилась. Розширення повноважень регіонів України буде відбуватися виключно в рамках конституційних змін щодо децентралізації.

Соціальні виплати мають бути відновлені на окупованих територіях Луганської та Донецької областей після стабілізації ситуації та відновлення державного суверенітету України.

Моніторинг за режимом припинення вогню буде забезпечувати місія ОБСЄ. Найближчим часом буде відновлена діяльність спільного центру контролю за виконанням домовленостей.

Сторони досягли домовленості про безумовний доступ України та міжнародних партнерів до надання гуманітарної допомоги населенню окупованих територій.

У Мінській декларації керівники чотирьох держав підтримали Комплекс заходів з імплементації Мінських домовленостей та підтвердили повну повагу до суверенітету і територіальної цілісності України. Вони висловили переконання у тому, що немає альтернативи виключно мирному шляху врегулювання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux