До уваги українців за кордоном!
Опубліковано 19 травня 2014 року о 09:38

До уваги українців за кордоном: 19 травня - останній термін подачі заяв для включення до списків виборців!

 

Забезпечення належного проведення на закордонних виборчих дільницях виборів Президента України 25 травня 2014 року є одним із пріоритетів Міністерства закордонних справ України на консульському напрямі.  

Для організації роботи МЗС України з підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року у Міністерстві створено Робочу групу на чолі із заступником Міністра – керівником апарату Андрієм Олефіровим та затверджено відповідний План дій МЗС.

У цьому контексті діяльність МЗС України зосереджена на виконанні таких завдань:

- забезпечення організації підготовки та проведення виборчого процесу за кордоном;

- сприяння діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій;

- інформаційне забезпечення виборчого процесу.  

Основним завданням Міністерства закордонних справ України з організації підготовки проведення виборів є забезпечення, у співпраці з Центральною виборчою комісією, умов для вільного волевиявлення громадян України, які на момент проведення виборів знаходяться за межами нашої держави.

З цією метою утворено 114 закордонних виборчих дільниць на постійній основі в 75 країнах світу. При цьому 110 закордонних виборчих дільниць утворено при посольствах та консульствах України (найбільше дільниць утворено в Росії – 6, в Німеччині – 5, в Польщі та США – по 4), ще 4 дільниці – за поданням Міністерства оборони України при військових частинах, дислокованих за межами України: в Демократичній Республіці Конго (2 дільниці), Республіці Ліберія, Косово (Республіка Сербія).

Завдання МЗС України щодо підготовки до виборів нерозривно пов’язані з веденням Державного реєстру виборців стосовно громадян України, які проживають або перебувають за кордоном.

У цьому зв’язку МЗС України спільно із закордонними дипломатичними установами України здійснюється робота з поновлення та уточнення даних Державного реєстру виборців на підставі актуалізації даних консульського обліку громадян України, які проживають або перебувають за кордоном, а також особистих заяв громадян.

Станом на сьогодні загальна кількість виборців за кордоном становить майже 470 тис. осіб.

Хотіли б сьогодні підкреслити, що громадянин України, які проживають або перебуває в період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізує своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи неперебування на консульському обліку в закордонній дипломатичній установі України.

Принагідно нагадуємо нашим співвітчизникам за кордоном, що 19 травня ц.р. є останнім терміном подачі заяв до включення до списків виборців.

У рамках підготовки до виборів на офіційному сайті МЗС та веб-сторінках закордонних дипломатичних установ України створено окрему рубрику/банер, у якій розміщена актуальна інформація щодо основних організаційних заходів, закордонних виборчих дільниць, порядку реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на виборах Президента України.

Дипломатичними та консульськими установами України у свою чергу проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із залучення українських громадян за кордоном до участі у виборах, їм активно роз’яснюються положення Конституції України, законів України «Про вибори Президента України» та «Про Державний реєстр виборців» щодо прав громадян на участь у виборчому процесі.

З наближенням дати проведення виборів закордонним дипломатичним установам України доручено максимально активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу, а також вжити вичерпних заходів із тим, щоб усі бажаючі мали можливість скористатися своїм правом голосу відповідно до чинного законодавства.

Зокрема, керівникам дипломатичних представництв і консульських установ доручено забезпечити для наших співвітчизників безперебійну можливість отримати відповідну інформацію засобами електронного і телефонного зв’язку, а також у ході консульського прийому.

Відповідальні посадові особи закордонних дипломатичних установ отримали доручення, в разі звернення і виходячи з об’єктивної потреби, надавати дієву допомогу членам дільничних виборчих комісій.

Користуючись нагодою, закликаємо представників  української громади за кордоном активно долучитися до вирішення питань підготовки і проведення виборів на закордонних виборчих дільницях, зокрема інформаційного та  організаційного, в тому числі різного роду сприяння.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux