Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо стану виконання Женевських домовленостей (укр/рос)
Опубліковано 24 квітня 2014 року о 12:34

Україна категорично відкидає спроби російської сторони звинуватити Київ у нібито невиконанні домовленостей, досягнутих за результатами зустрічі глав зовнішньополітичних відомств України, ЄС, США і РФ у Женеві 17 квітня ц.р.

Для керівництва української держави принциповими є питання захисту безпеки усіх громадян, що проживають на території України, тому Урядом України вживаються невідкладні дії на виконання положень Женевського документа.

ЄС та США як учасники женевських переговорів 17 квітня ц.р., а також ОБСЄ як сторона, що відіграє ключову роль у забезпеченні реалізації досягнутих у Женеві домовленостей, привітали перші важливі кроки Уряду України, спрямовані на деескалацію напруги в південно-східних областях нашої держави.

У Міністерстві закордонних справ України, починаючи з 19 квітня ц.р., практично на щоденній основі проводяться зустрічі з представниками моніторингової місії ОБСЄ та сторонами женевських домовленостей, у тому числі представниками Посольства РФ в Україні, з метою обміну інформацією та обговорення подальших дій з деескалації напруги.

21 квітня ц.р. МЗС України передало офіційну ноту зовнішньополітичному відомству РФ з детальною інформацією про кроки української сторони з реалізації Женевських домовленостей.

У ноті ми звернулися до російської сторони з проханням надати інформацію про практичні кроки Російської Федерації, як учасника женевських переговорів, щодо деескалації ситуації в східних областях України. Наразі жодної відповіді від російської сторони не було.

Більше того, ми спостерігаємо фактичний бойкот Женевських домовленостей з боку Москви, її небажання сприяти виконанню положень Женевської заяви від 17 квітня ц.р.

Переконані, що Російська Федерація, під прапорами якої нині діють озброєні диверсійні підрозділи на Сході та Півдні України, координовані та інспіровані російськими спецслужбами, у чому сьогодні не має жодних сумнівів у міжнародного співтовариства, повинна негайно публічно закликати цих бойовиків скласти зброю, звільнити усіх заручників, припинити вбивства, тортури проти прибічників територіальної цілісності України, засудити шовіністичну та антисемітську діяльність проросійських сил в регіоні.

Саме протиправні дії професійно підготовлених проросійських бойовиків з так званого «народного ополчення» створюють реальну терористичну загрозу безпеці громадян України, а не міфічні «бандерівці» чи бійці «правого сектору», якими так нав’язливо лякає усіх російська пропаганда.

Закликаємо російську сторону припинити нагнітання ситуації в південно-східних областях України через потурання безчинствам і протиправним діям своїх маріонеткових збройних формувань, утриматися від нових провокаційних дій та риторики, і без зволікань розпочати практичну співпрацю зі сторонами Женевської заяви від 17 квітня ц.р.

 

Украина категорически отвергает попытки российской стороны обвинить Киев в якобы невыполнении договоренностей, достигнутых по результатам встречи глав внешнеполитических ведомств Украины, ЕС, США и РФ в Женеве 17 апреля с.г.

Для руководства украинского государства принципиальными являются вопросы защиты безопасности всех граждан, проживающих на территории Украины, поэтому Правительством Украины принимаются безотлагательные действия в соответствии с положениями Женевского документа.

ЕС и США как участники женевских переговоров 17 апреля с.г., а также ОБСЕ как сторона, играющая ключевую роль в обеспечении реализации достигнутых в Женеве договоренностей, приветствовали первые важные шаги Правительства Украины, направленные на деэскалацию напряжения в юго-восточных областях нашего государства.

В Министерстве иностранных дел Украины, начиная с 19 апреля с.г., практически на ежедневной основе проводятся встречи с представителями мониторинговой миссии ОБСЕ и сторонами Женевских договоренностей, в том числе представителями Посольства РФ в Украине, с целью обмена информацией и обсуждения дальнейших действий по деэскалации напряжения.

21 апреля с.г. МИД Украины передало официальную ноту внешнеполитическому ведомству РФ с подробной информацией о шагах украинской стороны по реализации Женевских договоренностей.

В ноте мы обратились к российской стороне с просьбой предоставить информацию о практических шагах Российской Федерации как участника Женевских переговоров, по деэскалации ситуации в восточных областях Украины . На данный момент ответа от российской стороны не последовало.

Более того, мы наблюдаем фактический бойкот Женевских договоренностей со стороны Москвы, ее нежелание способствовать выполнению положений Женевского заявления от 17 апреля с.г.

Убеждены, что Российская Федерация, под флагами которой сейчас действуют вооруженные диверсионные подразделения на Востоке и Юге Украины, координированные и инспирированные российскими спецслужбами, в чем сегодня нет никакого сомнения у международного сообщества, должна немедленно публично призвать этих боевиков сложить оружие, освободить всех заложников, прекратить убийства, пытки, направленные против сторонников территориальной целостности Украины, осудить шовинистическую и антисемитскую деятельность пророссийских сил в регионе.

Именно противоправные действия профессионально подготовленных пророссийских боевиков так называемого «народного ополчения» создают реальную террористическую угрозу безопасности граждан Украины, а не мифические «бандеровцы» или бойцы «правого сектора» , которыми так навязчиво пугает всех российская пропаганда.

Призываем российскую сторону прекратить нагнетание ситуации в юго-восточных областях Украины из-за попустительства бесчинствам и противоправным действиям своих марионеточных вооруженных формирований, воздержаться от новых провокационных действий и риторики, и без промедления начать практическое сотрудничество со сторонами Женевского заявления от 17 апреля с.г.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux