Посольство України в Арабській Республіці Єгипет

Київ 10:54

Політичні відносини між Україною та Суданом

Незважаючи на географічну віддаленість, суданцям було добре відомо про Україну, так само як і українцям – про Судан ще із середини минулого століття. Більшість громадян Судану, що в 60-80-і роки отримували вищу освіту в межах колишнього СРСР, вчилися саме в Україні. Значна кількість поки нечисленних індустріальних об’єктів у Судані – справа рук українських інженерів і технологів.

Судан визнав незалежність України 25 квітня 1992 року. Із досягненням миру після багаторічної війни в Судані двосторонні відносини між нашими країнами помітно активізувались.

Першою поїздкою в Україну суданського урядовця високого рівня з часу встановлення дипломатичних відносин став офіційний візит в Україну Державного міністра у закордонних справах Республіки Судан у травні 2002 року.

У грудні 2009 р. відбувся візит суданської делегації на чолі з Федеральним міністром тваринних ресурсів та рибальства Республіки Судан  др. Файсалом Хассаном Ібрагімом, за результатами якого було прийнято рішення щодо розширення співробітництва між Україною та Суданом у сфері сільського господарства.

13-16 травня 2012 р. здійснив візит до Києва Державний міністр транспорту, доріг та мостів РС Ф. Абдалла.

2-4 липня 2012 р. відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ РС Алі Карті.

26-28 вересня 2012 р. – здійснив візит до Києва Федеральний міністр науки та зв’язку РС І. Мохамед.

4-8 лютого 2013 р. – Київ з офіційним візитом відвідав Федеральний міністр транспорту, доріг і мостів РС А. Нагар.

Здійснюються контакти між Україною та Суданом у міжнародних організаціях, передусім в ООН та його структурах.

27 березня 2014 року Судан був однією з двох африканських країн, які проголосували проти Резолюції 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України». Аналогічною була позиція суданської делегації під час голосування в грудні 2016 р. на 71-й сесії ГА ООН відносно резолюції «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь».

Постійний представник України при ООН В.Єльченко на час непостійного членства України в 2016-2017 роках в РБ ООН обраний Головою Комітету 1591 щодо Судану.

Важливим кроком у розвитку контактів з Суданом стало заснування Почесного консульства України в Хартумі, офіційне відкриття якого відбулося в жовтні 2004 року. Консульство надає сприяння вирішенню питань двостороннього співробітництва (паспортної роботи, громадянства, нотаріальних дій тощо), відіграє важливу роль в отриманні дипломатичних дозволів для літаків українських авіаперевізників, які виконують рейси через повітряний простір Судану.

У квітні 2002 року вперше було призначено Посла України в Республіці Судан за сумісництвом (з резиденцією в Каїрі). Посольство Судану в Україні відкрито в 2013 році.