Посольство України в Арабській Республіці Єгипет

, Київ 12:44

Арабська Республіка Єгипет

Рекомендації щодо правил поведінки

Арабська Республіка Єгипет є мусульманською країною, в якій домінують ісламські норми та цінності. У цьому зв’язку рекомендуємо дотримуватися поведінки, яка б не суперечила традиціям та звичаям єгипетського народу та не була б образливою для мусульманського населення країни. 

Звертаємо увагу співвітчизників, що під час священного для мусульман місяцю Рамадан у денний час не рекомендується на вулицях вживати їжу, пити та палити, що може викликати обурення серед місцевого населення у світлі загострення в країні суспільно-політичної та безпекової ситуації. Вживання алкогольних напоїв у громадських місцях є правопорушенням.

В Арабській Республіці Єгипет суворо заборонено здійснювати фото та відео зйомку державних установ та урядових закладів, військових об’єктів та мостів, аеропортів, прикордонних зон, морських портів та інших об’єктів, які мають стратегічне значення.

Не рекомендується фотографувати місця надмірного скупчення людей. У випадку виявлення представниками правоохоронних або компетентних органів країни перебування фактів фотографування заборонених об’єктів, особа може бути затримана поліцією на декілька днів до з’ясування обставин.

З огляду на нестабільну безпекову ситуацію в Єгипті рекомендуємо утриматися від відвідання культових та релігійних об’єктів, церков та монастирів. За останні два роки мали місце чисельні факти захоплення бедуїнами у заручники іноземців у районі монастиря Святої Катерини на Півдні Синаю.

В Єгипті дотримання правил дорожнього руху є досить умовним. Як правило, місцеві водії взагалі не звертають уваги на сигнали світлофорів та дорожні знаки. Практично в усіх містах, як в центрі, так і за його межами на дорогах можна зустріти гужеві повозки, які створюють затори на дорогах та обмежують рух. Тому під час руху слід бути максимально уважними, обережними та витриманими.

Перебуваючи в Єгипті, рекомендуємо використовувати лише офіційні таксі – у Каїрі ті, що мають позначку «ТАХІ» білого кольору та з лічильником.

Жінкам-громадянкам України, які мають намір вийти заміж в Єгипті, рекомендуємо ознайомитися з нормами місцевого законодавства, традиціями та звичаями. В Єгипті чоловік має право на подвійний шлюб, а у випадку розірвання шлюбу чоловік, на відміну від іноземної жінки, має усі права на дітей. Протягом останніх років Посольством були зафіксовані непоодинокі випадки, коли родичі чоловіка викрадали дітей та забороняли матерям бачитися з ними. У цих випадках, на жаль, багатовікові релігійні традиції домінують над сучасними світськими законами. Також особливо привертаємо увагу на підвищений інтерес серед місцевого населення до іноземних жінок та стилю їхнього одягу.

Що стосується громадян України, які планують найближчим часом прибути до Єгипту з метою відпочинку у курортних містах Шарм Ель-Шейх, Дагаб, Нувейба, Таба, Хургада, Марса Аллам, то з метою уникнення загрози безпеці рекомендується проводити відпочинок виключно на території готелю та утримуватися від неорганізованих поїздок до міста та за його межі.

У випадку затримання українських громадян правоохоронними органами Єгипту, не підписуйте жодних документів арабською мовою, зміст яких не розумієте,  вимагайте зустрічі з консулом або з представником Посольства

Безпекова ситуація

Незважаючи на доволі стабільну політичну обстановку у країні, безпекова ситуація в Єгипті протягом останніх років залишається напруженою. Так, на території країни функціонує декілька терористичних угруповань, дії яких спрямовані на дестабілізацію обстановки та послаблення позицій влади.

Найбільш небезпечним місцем Єгипту залишається північ та Центр Синайського півострова, де триває антитерористична операція, спрямована проти бойовиків терористичної організації «Ісламська держава». В інших регіонах держави, у тому числі у столиці - Каїрі, ситуація також продовжує залишатися нестабільною і характеризується достатньо чисельною кількістю кримінальних правопорушеній, злочинів терористичного характеру.  Об’єктами терористичних атак ставали цивільні та державні об’єкти, інфраструктура, іноземні компанії та представництва, туристична галузь.

Найбільшими резонансними терористичними актами протягом останніх років була катастрофа літака Airbus A321 російської компанії «Когалимавіа» 31 жовтня 2015 року, внаслідок якої загинуло 224 людини (7 членів екіпажу та 217 пасажирів), у т.ч. 4 громадянина України. У 2016 році - вбивство терористами Генерального прокурора країни та кількох суддів, вибух у грудні у коптській православній церкві у Каїрі, який забрав життя понад 25 осіб. В квітні 2017 року в результаті терористичних атак в мм. Танта та Александрія загинули 47 та були поранені 120 осіб. 

У зв’язку вірогідними терористичними загрозами, з квітня 2017 року на всій території Єгипту Парламентом та Президентом Єгипту запроваджено  надзвичайний стан. Однак повністю приборкати  діяльність терористичних угруповань правоохоронним органам країни повністю не вдається. Так, внаслідок розстрілу бойовиками 26 травня 2017 року автобусу з християнами в провінції Мінья вбито 29 та поранено 27 коптів, під час сутички з терористами 20 жовтня 2017 року в Оазисі на відстані 140 км від Каїру, за неофіційними даними, вбито 58 та поранено 13 правоохоронців.

Викладене вище свідчить про необхідність іноземцям, які планують відвідати країну, виявляти підвищену пильність та обережність, не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які знаходяться під охороною і наглядом сил безпеки, постійно стежити за повідомленнями ЗМІ для отримання інформації про події, які можуть вплинути на забезпечення безпеки в районі перебування. 

Умови працевлаштування

Значна частина українських громадян, як правило, працевлаштовуються в туристичному секторі у курортних містах Шарм Ель-Шейх та Хургада.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Згідно з діючою практикою в Арабській Республіці Єгипет, громадяни України мають право здійснювати на території країни трудову діяльність лише за умови отримання відповідної, т.з. робочої, візи. 

Зокрема, єгипетська компанія-роботодавець звертається до Головної міграційної служби МВС АРЄ, яка знаходиться у м. Каїр, з відповідним клопотанням про працевлаштування іноземця. Зазначене відомство розглядає заяву компанії-роботодавця та, у разі позитивного вирішення питання, оформлює відповідне запрошення, яке в подальшому надсилається до кандидата на працевлаштування. Громадянин України після отримання такого запрошення має звернутися до Посольства Арабської Республіки Єгипет в України, яке знаходиться у м. Києві, та оформити відповідну в’їзну візу на територію Єгипту. 

Після прибуття до Арабської Республіки Єгипет громадянин України протягом місяця має звернутися до Головної міграційної служби МВС АРЄ з клопотанням про переоформлення в’їзної візи. При цьому, під час в’їзду українця до Єгипту з наявною в паспортному документі візи, туристична віза в аеропорту не отримується. 

Звертаємо увагу, що у випадку працевлаштування іноземця з туристичною візою або з порушенням інших візово-іміграційних процедур, компанія-роботодавець часто порушує умови контракту та може не виплатити заробітну плату працівнику та не повернути паспортний документ.

У такому випадку працівник фактично опиняється у скрутному становищі та не може звернутися до поліції, з огляду на те, що є велика вірогідність бути заарештованим за порушення візового режиму та депортованим з території країни.

Надання медичних, соціальних послуг

В Арабській Республіці Єгипет функціонує мережа державних та приватних медичних закладів. У приватних лікарнях послуги, як правило, коштують в 2 - 3 рази дорожче, ніж в державних, проте їх якість вища, а медперсонал у таких закладах непогано розмовляє англійською та французькою мовами.

Водночас, система медичного забезпечення в Єгипті здебільшого не відповідає встановленим світовим стандартам. Особливо слід відзначити нестачу закладів невідкладної та інтенсивної терапії.

Телефонний номер швидкої медичної допомоги – 123, але додзвонитися на нього складно; карета швидкої, як правило, прибуває із запізненням.

У популярних серед українських туристів круїзах по р. Ніл здебільшого відсутні кваліфіковані корабельні лікарі. Також, слід мати на увазі, що медичні заклади у мм. Луксор та Асуан є погано оснащеними відповідним обладнанням та не мають достатньо кваліфікованого персоналу.

У курортних містах Шарм Ель-Шейх та Хургада медичні заклади в цілому відповідають загальноприйнятим світовим стандартам. У разі звернення туристів до цих закладів їм може бути надана кваліфікована медична допомога, як правило за рахунок страхового полісу, у випадку його відсутності оплата може бути здійснена за власний рахунок. Тож наявність полісу медичного страхування є вкрай бажаною.

Митні питання тощо

Речі, які заборонено ввозити до Арабської Республіки Єгипет:

 • Наркотичні речовини та зброю;
 • Медичні препарати, які містять наркотичний склад;
 • Відеопродукцію, фотографії порнографічного, сексуального та насильницького характеру;
 • Матеріали антиісламського змісту та літературу, яка розпалює міжрелігійну ворожнечу.

Звертаємо увагу, що з/до Єгипту можна ввозити/вивозити іноземну валюту в еквіваленті не більше 10 тисяч доларів США. Також, з огляду на підвищені заходи безпеки в країні, спеціальна аудіо-, фото-, відеоапаратура та засоби супутникового зв’язку можуть бути вилучені для додаткового огляду та оформлення компетентними органами Єгипту відповідного дозволу на їх ввіз на територію країни.

Речі, які заборонено вивозити з країни:

 • Корали, мушлі та інші вироби з морської фауни;
 • Антикварні речі та старовинні витвори мистецтва, давність яких становить понад 100 років;
 • Місцеву валюту на суму більше ніж 5 тисяч єгипетських фунтів.

Ввезення та вивезення рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

Корисні номера телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)  

 • 122 – Поліція
 • 123 – Швидка медична допомога
 • 126 – Туристична поліція
 • 140 – Довідкове бюро
 • 180 – Пожежна служба
 • 19155 – Служба таксі

Медичні заклади у м. Каїр

 • Лікарня «Al-Salam International Hospital», м. Каїр, набережна Мааді. Тел. 2-524-02-50. Гаряча лінія швидкої медичної допомоги 19885.
 • Лікарня «El-Nile Badrawy International Hospital», м. Каїр, набережна Мааді. Тел. 2-524-00-22, 2-525-24-46.
 • Лікарня «Anglo-American International Hospital», м. Каїр, р-н Замалек, біля Каїрської вежі. Тел. 2-735-61-62,  2-735-61-63, 2-735-61-64.
 • Лікарня «Dar El-Fouad Hospital», м. Каїр, м. 6 Жовтня, вул. 26 липня, в районі туристичної зони. Тел. 3-835-60-30;  3-835-60-40. Гаряча лінія швидкої медичної допомоги 7070.

 

Гаряча лінія Посольства України в Арабській Республіці Єгипет 

Прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі для громадян України +201000039648.

Мапа


Еритрея

Рекомендації громадянам України щодо правил поведінки під час перебування в Державі Еритрея

 Держава Еритрея – є багатонаціональною та багатоконфесійною країною із світським образом життя. Проте, основна маса населення країни сповідують Іслам та Християнство, тому під час перебування в державі іноземцям рекомендується поважати національні та релігійні почуття еритрейців та дотримуватися поведінки, яка б не була образливою для місцевого населення.

Під  час перебування в країні слід дотримуватися правил особистої гігієни. В країні розповсюджені шлунково-кишкові хвороби через брак чистої питної води. Основна маса продуктів в країні імпортні та їх асортимент дуже обмежений.

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація в країні в цілому стабільна, водночас у країні мають місце крадіжки особистих речей та шахрайства по відношенню до іноземців. Під час перебування в країні слід уникати відвідання місць надмірного скупчення людей, зокрема місцеві ринки, центральні площі та бідні квартали. Також, не рекомендується здійснювати будь-які подорожі у темний час та утриматися від відвідання прикордонних з Ефіопією районів.

Умови працевлаштування

Для працевлаштування в Державі Еритрея необхідно отримати візу, яка оформлюється в Посольстві Державі Еритрея в Москві на підставі запрошення, виданого компетентними органами країни. Після прибуття в Еритрею необхідно звернутися до МВС країни з метою оформлення відповідної реєстрації на території країни.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних послуг

Система надання медичних послуг в Державі Еритрея не відповідає світовим стандартам та знаходиться на низькому рівні. Під час планування поїздки до цієї країни рекомендується привезти з собою ліки першої необхідності та з метою запобігання шлунково-кишкових хвороб дотримуватися правил особистої гігієни.

Митні питання тощо

Речі, які заборонено ввозити до Держави Еритрея:

 • Наркотичні речовини та зброю;
 • Медичні препарати, які містять наркотичний склад;
 • Відеопродукцію, фотографії порнографічного, сексуального та насильницького характеру;
 • Матеріали антиісламського та антихристиянського змісту, літературу, яка розпалює міжрелігійну ворожнечу.

Звертаємо увагу, що з/до Еритреї можна ввозити/вивозити іноземну валюту в еквіваленті не більше 10 тисяч доларів США.

Речі, які заборонено вивозити з країни:

 • Антикварні речі, предмети культурної спадщини, давність яких становить понад 100 років;
 • Місцеву валюту на суму більше ніж 1 тисяч еритрейських накф.

Ввезення та вивезення рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

Корисні номера телефонів (поліція, швидка медична допомога, служба порятунку тощо)  

Єдиних номерів телефонів поліції, служби медичної допомоги, пожежної охорони,
довідкового бюро та ін. в країні не існує. Інформацію щодо номерів телефонів
вказаних служб по кожному місту окремо можна отримати по прильоту до
міжнародного аеропорту столиці країни -  м.Асмера.

Гаряча лінія Посольства України в Арабській Республіці Єгипет 

Прохання телефонувати виключно у разі потрапляння громадян України у надзвичайні ситуації +201000039648.

 


Республіка Судан

Рекомендації громадянам України щодо правил поведінки під час перебування в Республіці Судан 

Республіка Судан є мусульманською країною з вкрай консервативними традиціями та звичаями Ісламу. Устрій повсякденного життя та побуту в країни побудований на основах норм Ісламу та Шаріату, тому під час перебування в Судані рекомендуємо дотримуватися поведінки, яка б не була образливою для місцевого населення. У цьому контексті, привертаємо увагу до стилю одягу, який не має бути відвертим.  

Жінкам під час перебування в Судані не рекомендується пересуватися самостійно. Будь-які прояви фізичних контактів між чоловіком та жінкою, незалежно від їх віросповідання та соціального статусу на вулиці та у громадських місцях заборонені. В країні діє абсолютна заборона на ввезення, вживання та продаж алкогольних напоїв та наркотичних засобів.

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація в Республіці Судан упродовж останніх місяців характеризувалась відносною стабільністю. На півдні Судану періодично місце прикордонні конфлікти із Південним Суданом та деякими місцевими племенами за розподіл територіальних зон впливу.   

Умови працевлаштування

Для працевлаштування в Республіці Судан необхідно отримати «робочу візу», яка оформлюється в Посольстві Судану в Україні на підставі запрошення, виданого відповідними структурними підрозділами МВС Судану. Після прибуття в Судан необхідно звернутися до МВС Судану з метою оформлення відповідної реєстрації на території країни.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних послуг

Система надання медичних послуг в Республіці Судан не відповідає світовим стандартам та знаходиться на низькому рівні.

Митні питання тощо

Речі, які заборонено ввозити до Республіки Судан:

 • Алкогольні напої;
 • Наркотичні речовини та зброю;
 • Медичні препарати, які містять наркотичний склад;
 • Відеопродукцію, фотографії порнографічного, сексуального та      насильницького характеру;
 • Матеріали антиісламського змісту та літературу, яка розпалює      міжрелігійну ворожнечу.

Звертаємо увагу, що з/до Судану можна ввозити/вивозити іноземну валюту в еквіваленті не більше 10 тисяч доларів США.

Речі, які заборонено вивозити з країни:

 • Шкіри крокодила, тигра та удаву, крім шкіряних виробів, але не більше      ніж 2 одиниці;
 • Антикварні речі, давність яких становить понад 100 років;
 • Місцеву валюту на суму більше ніж 2 тисяч суданських фунтів.

Ввезення та вивезення рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

Корисні номера телефонів (поліція, швидка медична допомога, служба порятунку тощо)  

 • 999 – Поліція.
 • 432500 – Центральне управління швидкої медичної допомоги у м. Хартум.
 • 781020      – Дитячий госпіталь у м. Хартум.
 • 83774444      – Центральне управління пожежної служби у м. Хартум.

Гаряча лінія Посольства України в Арабській Республіці Єгипет 

Прохання телефонувати виключно у разі потрапляння громадян України у надзвичайні ситуації +201000039648.

 

Почесне Консульство України у м.Хартум

Керівник:

Муса Мохамед Саєд Маруф Почесний консул України у Республіці Судан

Адреса:

P.O.Box 8254, Khartoum – Sudan,

Район Ельфардос, блок 59, буд. 244.

Телефон:

+249 1549939088

Факс:

+249 183257780

Ел. пошта:

Ukraine.con.sd.@gmail.com

Графік роботи:

Неділя–Середа:

10.00-14.00

Межі консульського округу:

Республіка Судан

Мапа